pokazwirusa.pl

Kwarantanna narodowa mogła zostać wprowadzona. Uratowały nas błędy w raportowaniu wyników

Gdyby nie błędy w raportowaniu liczby nowych zakażeń, 10-11 listopada przekroczylibyśmy granicę, która uprawniałaby rząd do wprowadzenia narodowej kwarantanny. Tyle, że w międzyczasie zaczęły "gubić się" tysiące wykrytych przypadków.

pokazwirusa.pl

Umiera coraz więcej Polaków. Tak źle było we Włoszech i Hiszpanii podczas pierwszej fali

W Polsce na przełomie października i listopada umarło więcej osób niż w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. A wszystkie z tych krajów są o wiele większe. Jak wynika z analizy money.pl, liczba ukrytych ofiar epidemii wynosi już ponad 22 tys. Taką sytuację niektóre kraje przeżywały podczas pierwszej fali epidemii. Scenariusz włoski właśnie realizujemy.

pokazwirusa.pl

Rząd luzuje obostrzenia. Sklepy w galeriach otwarte od 28 listopada, kina i restauracje dalej zamknięte

- Od soboty 28 listopada w najwyższym reżimie sanitarnym będą mogły funkcjonować wszystkie placówki handlowe - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Kina, teatry, restauracje oraz siłownie pozostaną zamknięte.

pokazwirusa.pl

Koniec epidemii. Jest też wariant optymistyczny

Pandemia odpuści na wiosnę - uważa brytyjski profesor John Bell. Bardziej ostrożny w przewidywaniach jest prof. Ugur Sahin, który należy do zespołu przygotowującego szczepionkę. Jego zdaniem normalność powróci dopiero za rok.

pokazwirusa.pl

Rewolucja na rynku. 5 milionów Polaków pracuje z domu

Jesienią na home office pozostanie około 5,3 mln z nas. To mniej więcej trzeci pracujący Polak. W epidemii firmy robią co mogą, by umożliwić swoim pracownikom wykonywanie swoich obowiązków zdalnie.

pokazwirusa.pl

Narodowa kwarantanna - czym jest twardy lockdown i kiedy może być wprowadzony?

W ostatnim tygodniu, przy kolejnych bardzo wysokich liczbach nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych COVID-19, pojawia się coraz więcej pytań na temat wprowadzenia narodowej kwarantanny. O twardym lockdownie najczęściej wypowiadają się politycy partii rządzącej. Kiedy według ekspertów mogą zostać wprowadzone najbardziej rygorystyczne obostrzenia?

pokazwirusa.pl

Pełen lockdown już niebawem. Premier zdradził termin, choć go nie powiedział

Około 11 dni dzieli Polskę od lockdownu - wynika z szacunków money.pl. Jeżeli sytuacja się nie poprawi, to w połowie miesiąca premier Mateusz Morawiecki nie będzie miał innego wyjścia i ogłosi "narodową kwarantannę". W okresie od 15 do 20 listopada przekroczymy progi bezpieczeństwa, które w środę ogłosił rząd.

pokazwirusa.pl

Przegrywamy tę walkę. Epidemia koronawirusa zabija coraz więcej Polaków

Od dekady tak wielu Polaków nie umarło w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Od półtora miesiąca konsekwentnie rośnie liczba wydawanych aktów zgonu. W statystykach brakuje już kilkunastu tysięcy pośrednich i bezpośrednich ofiar epidemii - tych którzy zmarli na COVID-19, jak i przypadków, których w codziennych raportach Ministerstwo Zdrowia nie uwzględnia.

pokazwirusa.pl

Będzie lockdown? W rządzie niepokój o nową strategię walki z COVID-19

Przedstawiciele rządu obawiają się, że ponowne zamknięcie firm doprowadzi do buntu przedsiębiorców, którzy nie będą chcieli dostosować się do nowych obostrzeń i zaczną omijać prawo. Scenariusz twardego lockdownu budzi wielki opór w rządzie.

pokazwirusa.pl

Jest polecenie ministra. Podwójne pensje dla lekarzy, pielęgniarek i diagnostów walczących z COVID-19

"Aby przeciąć wszystkie spekulacje, zdecydowałem się nie czekać na wejście w życie ustawy i wydałem już dziś polecenie gwarantujące wypłatę podwójnego wynagrodzenia dla pracowników medycznych walczących z COVID-19" - poinformował w niedzielę minister zdrowia. Jak dodał, grupa beneficjentów została poszerzona o ratowników medycznych i diagnostów.