pokazwirusa.pl

Zamknięte stoki i nowe zasady bezpieczeństwa w Sylwestra

Przerwanie transmisji COVID-19 to jedyny skuteczny sposób na zwycięstwo w walce z koronawirusem. Umożliwi to szczepionka przeciwko COVID-19. Zanim jednak rozpoczniemy proces szczepień, musimy być szczególnie ostrożni i odpowiedzialni. Do 17 stycznia 2021 r. przedłużamy etap odpowiedzialności, podczas którego wprowadzamy dodatkowe ograniczenia. Zamknięcie stoków narciarskich oraz zakaz przemieszczania się w Sylwestra - to niektóre z nich. Sprawdź, jakie zmiany czekają nas po świętach.

pokazwirusa.pl

Lockdown na święta? Szykują się zaostrzenia restrykcji w Europie

Jeszcze kilkanaście dni temu wiele wskazywało na to, że część obostrzeń epidemicznych w krajach Europy zostanie poluzowanych na okres świąteczny. Dzisiaj już wiadomo, że tak się nie stanie, a niektóre państwa mogą nawet spędzić Boże Narodzenie w lockdownie. Wszystko dlatego, że dzienne liczby zakażeń nie spadły do poziomów, których oczekiwali rządzący.

pokazwirusa.pl

Znamy szpitale, w których będzie szczepiony personel placówek medycznych

W tzw. szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.

pokazwirusa.pl

Noszenie maseczek w miejscu pracy. Wprowadzono zmiany w rozporządzeniu rządu. Zdecyduje pracodawca

Wprowadzono zmiany w rozporządzeniu, które dotyczyło obowiązku noszenia maseczek w miejscu pracy. Zgodnie z nowymi zaleceniami to pracodawca będzie decydował o konieczności zasłaniania ust i nosa przez pracowników, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba.

pokazwirusa.pl

Kwarantanna narodowa mogła zostać wprowadzona. Uratowały nas błędy w raportowaniu wyników

Gdyby nie błędy w raportowaniu liczby nowych zakażeń, 10-11 listopada przekroczylibyśmy granicę, która uprawniałaby rząd do wprowadzenia narodowej kwarantanny. Tyle, że w międzyczasie zaczęły "gubić się" tysiące wykrytych przypadków.

pokazwirusa.pl

Umiera coraz więcej Polaków. Tak źle było we Włoszech i Hiszpanii podczas pierwszej fali

W Polsce na przełomie października i listopada umarło więcej osób niż w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. A wszystkie z tych krajów są o wiele większe. Jak wynika z analizy money.pl, liczba ukrytych ofiar epidemii wynosi już ponad 22 tys. Taką sytuację niektóre kraje przeżywały podczas pierwszej fali epidemii. Scenariusz włoski właśnie realizujemy.

pokazwirusa.pl

Rząd luzuje obostrzenia. Sklepy w galeriach otwarte od 28 listopada, kina i restauracje dalej zamknięte

- Od soboty 28 listopada w najwyższym reżimie sanitarnym będą mogły funkcjonować wszystkie placówki handlowe - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Kina, teatry, restauracje oraz siłownie pozostaną zamknięte.

pokazwirusa.pl

Koniec epidemii. Jest też wariant optymistyczny

Pandemia odpuści na wiosnę - uważa brytyjski profesor John Bell. Bardziej ostrożny w przewidywaniach jest prof. Ugur Sahin, który należy do zespołu przygotowującego szczepionkę. Jego zdaniem normalność powróci dopiero za rok.

pokazwirusa.pl

Rewolucja na rynku. 5 milionów Polaków pracuje z domu

Jesienią na home office pozostanie około 5,3 mln z nas. To mniej więcej trzeci pracujący Polak. W epidemii firmy robią co mogą, by umożliwić swoim pracownikom wykonywanie swoich obowiązków zdalnie.

pokazwirusa.pl

Narodowa kwarantanna - czym jest twardy lockdown i kiedy może być wprowadzony?

W ostatnim tygodniu, przy kolejnych bardzo wysokich liczbach nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych COVID-19, pojawia się coraz więcej pytań na temat wprowadzenia narodowej kwarantanny. O twardym lockdownie najczęściej wypowiadają się politycy partii rządzącej. Kiedy według ekspertów mogą zostać wprowadzone najbardziej rygorystyczne obostrzenia?