pokazwirusa.pl

Morawiecki: Od soboty cała Polska w czerwonej strefie. Nauczanie zdalne w kolejnych klasach

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że będzie rekomendował wprowadzenie nauczania hybrydowego w "wyższych klasach" szkoły podstawowej. Zgodnie z rekomendacjami premiera od soboty cała Polska miałaby znaleźć się w czerwonej strefie.

pokazwirusa.pl

Koronawirus: ile wraca się do zdrowia? W ciężkich przypadkach nawet kilka miesięcy

Powrót do zdrowia osób zakażonych koronawirusem może trwać tygodnie, miesiące, a nawet ponad rok. Co wpływa na wydłużenie czasu zdrowienia?

pokazwirusa.pl

Wszystkich Świętych. Rząd podjął decyzję ws. dodatkowego dnia wolnego 2 listopada

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rząd nie wprowadzi 2 listopada dodatkowego dnia wolnego. Pomysł ten był rozważany w celu rozładowania tłumów na cmentarzach.

pokazwirusa.pl

Koronawirus. Rząd buduje szpital polowy. Będzie gotowy w tym tygodniu

Jak ustaliła Wirtualna Polska, na Stadionie Narodowym powstaje pierwszy szpital polowy. W sobotę ruszyły pierwsze prace, nadzoruje je szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Kolejne szpitale dla chorych z koronawirusem mają powstać również w innych województwach.

pokazwirusa.pl

Minister zdrowia podpisał rozporządzenie w związku z COVID-19. Chodzi o "bezpieczeństwo finansowe"

Właśnie podpisałem rozporządzenie, które daje gwarancję podmiotom leczniczym walczącym z COVID-19 na comiesięczny wpływ 1/12 ryczałtu, bez względu na to, czy wywiążą się z realizacji świadczeń - poinformował w sobotę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

pokazwirusa.pl

Masz grupę krwi 0? Prawdopodobnie jesteś mniej narażony na ostry przebieg infekcji koronawirusem

Związek grupy krwi z przebiegiem infekcji koronawirusem naukowcy badali już wcześniej. Wyniki były na tyle obiecujące, że pojawiły się kolejne analizy. Tym razem dotyczą osób z grupą krwi 0. Naukowcy doszli do wniosku, że mogą one być mniej podatne na COVID-19, a prawdopodobieństwo rozwinięcia się ciężkiej postaci choroby jest u nich niższe.

pokazwirusa.pl

Nowe obostrzenia coraz bliżej. Właśnie ważą się losy wesel, szkół i limitów w sklepach

Lista nowych obostrzeń będzie coraz dłuższa, a skojarzenia z lockdownem są już uprawnione. Jak wynika z informacji money.pl, na nocnym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pojawił się cały worek nowych pomysłów. Na liście: ograniczenia w sklepach i restauracjach, jeszcze mocniejsza redukcja gości na weselu i imprezach rodzinnych. Nie będzie za to zamykania targowisk, cmentarzy i sklepów monopolowych.

pokazwirusa.pl

Szczepionka na koronawirusa przed jesienią 2021 roku? Eksperci: to mało prawdopodobne

Szczepionka na koronawirusa nie będzie dostępna dla ogółu społeczeństwa przed jesienią 2021 roku - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród ekspertów. Badanie zostało opublikowane na łamach "Journal of General Internal Medicine".

pokazwirusa.pl

Dr Grzesiowski: zakażeń i zgonów będzie stale przybywać

Dr Paweł Grzesiowski przewiduje, że wzrost zakażeń koronawirusem będzie trwał jeszcze sześć tygodni, będzie też stale przybywać zgonów. Ekspert profilaktyki i terapii zakażeń ze Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP rozmawiał z "Rzeczpospolitą".

pokazwirusa.pl

Koronawirus w Polsce. Padł kolejny rekord zakażeń. Wirusolog prof. Pyrć obawia się powtórki z Lombardii:

Mamy kolejny rekord zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2367 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. Zdaniem prof. Krzysztofa Pyrcia epidemia dalej będzie rosła w siłę, co więcej w najbliższym czasie może nas czekać coraz więcej ciężkich przypadków COVID-19 oraz zgonów z powodu tej choroby.